Al McKay’s Earth, Wind & Fire Experience
USA
2. října 2018 20:00
Boby centrum

Earth, Wind & Fire, legendární groove funky R&B kapela, která se zformovala v Chicagu 1969. Jejich hity jsou nadčasové a známé všem generacím (např. September, In the Stone či Boogie Wonderland), skupina byla přijata v Rock and Roll Hall of Fame Vocal Group Hall of Fame (síně slávy), získali deset cen Grammy a čtyři ocenění americké hudby. Svým celosvětovým prodejem alb (90 milionů) se zapsali mezi nejvýdělečnější hudební umělce světa.

Al McKay je kytarista původní sestavy i autor mnoha jejích hitů. Producentsky se podepsal pod megahit September, spolupracoval na skladbách Saturday Nite, Pride, Magic Mind a mnoha dalších. Získal celkem 6 cen Grammy a 14 nominací na Grammy. A to nejen v rámci svého dlouhého působení v EWF, ale například i za spolupráci s Tinou Turner nebo The Emotions.

V roce 1990 se Al McKay rozhodl posbírat původní členy EWF a dát je dohromady na speciální koncertní tour v Japonsku. Pod názvem "LA Allstars" se tak poskládali formující členové sestavy EWF z přelomu 70. a 80. let. Postupně prošli kapelou i další členové nejen Earth, Wind & Fire, ale i řada interpretů z kapel The Pheonix Horns, The Emotions, Tower of Power, Stevie Wonder, Prince, Quincy Jones nebo Sergio Mendes a mnoho dalších. 

Nyní jako Al McKay´s Earth, Wind & Fire Experience jezdí po celém světě hrající hit za hitem v originálních tóninách, s originálním feelingem a nabízí ohromující vitální performance, kde každý článek kapely udržuje vysoký standard originálního dokonalého zvuku EWF. 

Timothy Owens - zpěv
Devere Duckett - zpěv
Claude Woods - zpěv
Omar Peralta Diaz - trubka
Luis Gonzales Abreu - trumpet
Shaunte Palmer - trombon
Edward Wynne - saxofon
Al McKay - kytara
James Manning - baskytara
Rogers Dowling - klávesy
Dean Gant - klávesy
David Leach - perkuse
Anthony Beverly - bicí